Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

Hitachi Energy i Google Cloud podpisały strategiczną umowę o współpracy oraz współtworzeniu produktów i usług oprogramowania w chmurze zaprojektowanych w celu wspierania światowej transformacji energetycznej.

 

freepik_fullvectorUdostępnienie nowej aplikacji Hitachi Energy na platformie Google Cloud stanowi pierwszy kamień milowy we współpracy i sygnalizuje, w jaki sposób organizacje wspólnie zaspokoją rosnące potrzeby rynku i klientów w zakresie rozwiązań chmurowych, które napędzają transformację energetyczną. Globalni deweloperzy, operatorzy systemów wytwarzania energii odnawialnej i bateryjnych systemów magazynowania energii (BESS), a także tradycyjni wytwórcy, handlowcy i uczestnicy rynku energii mogą wykorzystywać dane z aplikacji do podejmowania lepszych i szybszych decyzji dotyczących projektów energetycznych i inwestycji w Ameryce Północnej. 

Nowa aplikacja oparta na API, zapewnia klientom łatwy dostęp do informacji o północnoamerykańskim rynku energii. Informuje, wspiera i przyspiesza planowanie oraz analizy przychodów dla projektów transformacji sieci i energii odnawialnej. Kuczową rolę w automatyzacji i konsolidacji obszernego zbioru danych odgrwa moc obliczeniowa technologii Google Cloud.

Google Cloud i Hitachi Energy będą kontynuować współpracę, aby zaspokoić rosnące potrzeby rynku i klientów w zakresie rozwiązań opartych na chmurze w celu transformacji energetycznej. Współpraca będzie bazować na rozwiązaniach Hitachi Energy w zakresie zarządzania portfelem energetycznym (Energy Portfolio Management - EPM) w połączeniu z możliwościami Google Cloud w obszarze analizy danych, usługami sztucznej inteligencji/uczenia maszynowego oraz skalowalnej i bezpiecznej infrastruktury, w celu opracowania i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań dla przedsiębiorstw energetycznych i producentów energii odnawialnej. Oferowanie rozwiązań Hitachi Energy na platformie Google Cloud jest napędzane wspólnym celem w branży energetycznej, jakim jest dążenie do osiągania wyników, które zwiększają przychody, wykorzystują możliwości rynkowe oraz zmniejszają koszty i ryzyko.

- Dane i analityka znajdują się w centrum transformacji energetycznej i odgrywają kluczową rolę w ewolucji sieci - powiedział Massimo Danieli, dyrektor zarządzający Jednostki Biznesu Automatyki Sieciowej w Hitachi Energy. - Nasi klienci na całym świecie prosili o rozwiązania, które pomogą im osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju i wyniki biznesowe w szybkim tempie i na dużą skalę. Udostępnienie aplikacji w ramach naszego partnerstwa z Google Cloud pomaga globalnym klientom przyspieszyć podejmowanie decyzji, zoptymalizować inwestycje i cyfrowo przekształcić własne firmy.

- Udostępniając aplikację w Google Cloud, Hitachi Energy umożliwia klientom korzystanie ze swojej platformy w oparciu o zaufaną, zrównoważoną infrastrukturę i pomaga im lepiej wykorzystywać ogromne ilości danych na drodze do osiągnięcia większej rentowności i zrównoważonego biznesu - powiedział Roi Tavor, dyrektor zarządzający w Google Cloud. - Zrównoważony rozwój jest czynnikiem napędzającym cyfrową transformację wielu organizacji i jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Hitachi Energy, aby pomóc globalnym firmom działać w sposób odpowiedzialny.

 

Źródło: 247.com.pl, fot. freepik / fullvector