Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

SolarEdge Technologiesogłosił uruchomienie pierwszej wirtualnej elektrowni bateryjnej wspierającej brytyjski system ESO Demand Flexibility Service.

 

freepik_vectorjuiceWłaściciele baterii domowych SolarEdge w całej Wielkiej Brytanii mogą uczestniczyć w usłudze Demand Flexibility Service (DFS), aby pomóc w stabilizacji sieci i uzyskać zachęty finansowe, wykorzystując zmagazynowaną energię podczas wcześniej zaplanowanych "zdarzeń szczytowego zapotrzebowania". W ramach DFS, dostawcy energii proszą klientów uczestniczących w programie o zmniejszenie zużycia energii elektrycznej podczas zaplanowanych wcześniej zdarzeń. Jest to doskonały przykład transformacyjnego wpływu, jaki może mieć przechowywanie baterii w przyszłej stabilizacji sieci i jak właściciele domów mogą odegrać swoją rolę.

- Wirtualne elektrownie to kolejny krok sektora energetycznego, także w Polsce. Wirtualne elektrownie agregują i kontrolują energię w chmurze, tworząc nową gospodarkę współdzieloną, w której konsumenci stają się aktywnymi uczestnikami rynku czystej energii elektrycznej. Sieć rozproszonych zasobów energii domowej, połączonych i zarządzanych zdalnie, to korzyść nie tylko dla użytkowników i sieci energetycznej, ale także ważne rozwiązanie na drodze do dekarbonizacji - komentuje Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Poland.

 

Źródło: orchideapr.pl; fot.: freepik / vectorjuice