Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected]

Energa Operator ukończyła budowę nowej rozdzielni sieciowej wysokiego napięcia (110 kV) w miejscowości Windyki (RS Windyki) położonej w gminie Wieczfnia Kościelna w woj. mazowieckim. Obiekt umożliwi przyłączenie i wyprowadzenie produkowanej energii z powstających w okolicy odnawialnych źródeł.

 

Wysokie kompetencje niezbędne do realizacji projektu

Pomyślne ukończenie prac wymagało nie tylko budowy samej rozdzielni, ale również przeniesienia pod ziemię blisko dwukilometrowego odcinka linii wysokiego napięcia (110 kV) relacji Mława – Nidzica. Wykonanie tego zadania możliwe było dzięki wysokim specjalistycznym umiejętnościom pracowników Energi Operatora Wykonawstwa Elektroenergetycznego Oddział w Płocku, a także posiadaniu przez nich odpowiednich uprawnień związanych z wykonywaniem muf i głowic kablowych wysokiego napięcia (110 kV).

Przywiązujemy ogromną wagę do systematycznych szkoleń elektromonterów, a także umożliwiania zdobywania im nowych uprawnień. Rozwój kompetencji pracowników, pozwala Spółce wykonywać coraz ambitniejsze projekty zarówno dla Energi Operatora, jak i innych podmiotów. Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu naszych elektromonterów, mimo pandemii, wszystkie zadania związane z budową rozdzielni sieciowej w Windykach udało się zrealizować zgodnie z pierwotnie zakładanymi terminami – mówi Tomasz Szneidrowski, Wiceprezes Zarządu Energi Operatora Wykonawstwa Elektroenergetycznego.

 

rozdzielnia windyki

 

Rzodzielnia czeka ma energię z OZE

Rozdzielnia sieciowa pomyślnie przeszła już wszystkie odbiory, a także testy związane z włączeniem do sieci energetycznej, w tym te obejmujące zdalny nadzór i sterowanie obiektem przez Dyspozytorów. Obecnie czeka na pierwsze megawaty wygenerowanej przez odnawialne źródła energii.

Dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii to duże wyzwanie dla Operatorów Systemów Dystrybucyjnych. Dlatego tak ważne jest oparcie inwestycji związanych z rozbudową sieci oraz procesami przyłączeniowymi na sprawdzonych i doświadczonych wykonawcach, takich jak Energa Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne – mówi Michał Magdziarz, Dyrektor Generalny Oddziału Energi Operatora w Płocku.

 

Źródło: media.energa.pl