Breaking news
15.04.2021 r. 443 posłów zagłosowało za przyjęciem nowelizacji Prawa energetycznego wprowadzającego harmonogram wdrażania inteligentnych liczników, magazynowanie energii i OIRE

Nation-E informuje o sukcesie pierwszego roku obrotowego (2013) ze swojej działalności w Polsce i spodziewa się przyspieszenia swojego wzrostu w Europie w perspektywie roku 2014.

Gal LuftAndreas Stamatiou, CEO Europe, Nation-E Ltd, twierdzi, że przychody ze sprzedaży w całej Europie oraz ogólna liczba pozyskanych nowych projektów do realizacji istotnie przekroczyły zakładane prognozy. Osiągnięcia z 2013 r. zdecydowanie uplasowały Nation-E w czołówce pięciu firm na europejskim rynku cyberbezpieczeństwa energetycznego.

Taka sytuacja jest związana ze zwiększeniem świadomości związanej z cyberatakami na infrastrukturę energetyczną, które mogą spowodować poważne szkody dla gospodarki. W związku z tym rządy i firmy zaczynają chronić się przed przestępstwami tego typu. Nation-E oferuje najbardziej zaawansowane na świecie rozwiązania chroniące infrastrukturę krytyczną tj. serwerownie czy sieci elektroenergetyczne. Wśród klientów firmy są centra danych, operatorzy energetyczni oraz telekomunikacyjni.

W celu promowania swojej działalności, Nation-E zostało Partnerem 6-tego Forum Gospodarczego TIME, które odbędzie się 3 marca 2014 r. w Warszawie. Zarówno podczas otwarcia Forum, jak i w trakcie gali wieczornej, głównym mówcą będzie dr Gal Luft, Przewodniczący Rady Nadzorczej Nation-E Ltd. Dr Gal Luft jest doradcą Rady Bezpieczeństwa Energetycznego Rządu Stanów Zjednoczonych (United States Energy Security Council) oraz Dyrektorem Instytutu Analiz Bezpieczeństwa Globalnego w Waszyngtonie (IAGS), który koncentruje się na międzynarodowym bezpieczeństwie energetycznym. Esquire Magazine umieścił go w 2007 r. na liście Najlepszych i Najzdolniejszych Amerykanów, Newsweek Magazine określa go jako „niestrudzonego i niezależnego adwokata bezpieczeństwa energetycznego”, a biznesowy magazyn Poder nazywa go „jednym z najbardziej rozpoznawalnych postaci w nowoczesnej energetyce oraz bezpieczeństwie”.

O Nation-E

Nation-E to izraelska firma ICT oferująca rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa energetycznego, zarządzania popytem, BCP/DR oraz zarządzania ryzykiem w energetyce, która powstała w 2010 roku.

Firma, oprócz siedziby głównej w Izraelu, posiada dwa oddziały: w Fort Lauderdale na Florydzie – odpowiedzialny za rynek w USA, oraz w Warszawie – odpowiedzialny za obsługę projektów w Europie. Nation-E zdobywało pierwsze doświadczenie w energetyce, projektując i budując pierwsze inteligentne magazyny energii oraz mobilne moduły szybkiego ładowania. Podczas realizacji kolejnych projektów dostrzeżona została pewna luka w zakresie bezpieczeństwa. Wszystkie firmy IT skupiają się na ochronie danych oraz komunikacji. Nation-E jako pierwsza firma na rynku oferuje rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa chroniące fizyczną warstwę infrastruktury energetycznej.