Breaking news
Ruszyliśmy z nową wersją portalu Smart-Grids.pl. ZAPRASZAMY do zapisywania się na nasz Newsletter!

Na zlecenie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA, spółki wchodzące w skład grupy Ren Ventures, ukończyły budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 311 kWp na obiekcie systemu wodociągowego w Rudzie Śląskiej.

 

solarInwestycja została zaprojektowana i wybudowana przez RenCraft sp. z o.o. wraz z siostrzaną firmą RenVolt sp. z o.o., w oparciu o umowę zawartą w trybie zamówienia publicznego.

- To kolejny projekt w Polsce, pokazujący możliwości ciekawych zastosowań technologii OŹE - mówi Przemysław Kowalski, prezes Zarządu Ren Ventures Sp. z o.o.

W sumie zainstalowano 1296 paneli fotowoltaicznych, wykonanych w technologii monokrystalicznej o łącznej powierzchni aktywnej 2146,19 m2. Z uwagi na fakt, iż obiekt na którym zamontowana została instalacja jest zbiornikiem wody pitnej, rozwiązania projektowe wymagały zastosowania dedykowanych rozwiązań konstrukcji wsporczych pod panele fotowoltaiczne. Projekt współfinansowany został przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Aktualną moc oraz produkcję energii elektrycznej można śledzić w serwisie Sunny Portal - dostęp poprzez serwis internetowy firmy Ren Ventures sp. z o.o.

Celem uzupełnienia podajemy kilka dodatkowych faktów na temat projektu:

Generalny Wykonawca: RenCraft sp. z o.o.

Typ zamówienia: Przetarg publiczny w formie zaprojektuj i wybuduj

Podwykonawcy: RenVolt sp. z o.o., Rawicom

Wartość projektu wg umowy: 3 048 062,45 zł

Moc zainstalowana: 311 kWp

Typ paneli: monokrystaliczne, 240 Wp

Inwertery: 18 sztuk, typ: SMA STP 17000TL

Energia generowana jest przekazywana do sieci dystrybucyjnej za pośrednictwem stacji transformatorowej.

Źródło: PAP