Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

W pierwszym miesiącu III kw. 2023 r. Atende zawarło trzy nowe umowy w sektorze energetycznym. Wartość projektów integratorskich to 13,4 mln zł netto.

 

freepikPrzedmiotem umów jest dostarczenie i wdrożenie najwyższej klasy rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa opartych o technologie Cisco, m.in. w obszarze sieci definiowanych programowo (ang. software-defined networking, SDN) oraz ich serwisu.

- Po raz kolejny potwierdza się, że rozwiązania Cisco w połączeniu z wieloletnią wiedzą techniczną oraz doświadczeniem inżynierów Grupy Atende to najlepszy wybór dla organizacji zarządzających dużymi, złożonymi sieciami oraz przedsiębiorstw działających w segmencie infrastruktury krytycznej – mówi Gabriel Grudzień, Dyrektor Działu Sprzedaży w Pionie Integracji Atende.

Sektor energetyczny jest jednym z trzech, obok telekomunikacji i mediów oraz sektora publicznego, strategicznych sektorów dla Grupy Atende. Zgodnie ze Strategią Atende Next 2022-2024, Atende chce brać aktywny udział w transformacji sektora energetycznego w Polsce, dostarczając klientom nowoczesne rozwiązania, począwszy od nowoczesnej infrastruktury IT, poprzez rozwiązania chmurowe, systemy billingowe i CRM, aż po autorskie systemy inteligentnego opomiarowania sieci energetycznych i zarządzania spółdzielniami energetycznymi. Spółki Grupy Atende z sukcesami rozwijają sprzedaż do klientów sektora. W pierwszym półroczu 2023 r. sprzedaż w tym sektorze była ponad trzy razy większa niż rok wcześniej.

 

Źródło: atende.pl; fot.: freepik