Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

Impact Clean Power Technology S.A., polska firma będąca od ponad 15 lat liderem produkcji mobilnych i stacjonarnych systemów bateryjnych dla transportu i energetyki, uruchomiła nową linię produkcyjną magazynów energii.

prodline 350Zdolność produkcyjna linii wynosi 30 tysięcy systemów modułowych rocznie, w tym magazynów energii FONA ENERGY dedykowanych prosumentom do domowych instalacji fotowoltaicznych oraz innych źródeł OZE. Dzięki lokalizacji w Pruszkowie koło Warszawy, firma wpisuje się w światowy trend skracania łańcucha dostaw oraz budowy unikatowych wartości. Naszym polskim i europejskim odbiorcom dajemy gwarancję najwyższej jakości i ciągłości zamówień.

Uruchamiamy produkcję bateryjnych magazynów energii dla prosumentów, które zostały zaprojektowane, zbudowane i przetestowane w Polsce. Oferujemy naszym krajowym i zagranicznym odbiorcom całkowicie polski produkt. Dajemy gwarancję jakości, łatwego dostępu do naszego serwisu i krótki okres dostawy. Projektując te magazyny, wykorzystaliśmy nasze 15-letnie, unikalne doświadczenie w tej branży. Do tej pory wdrożyliśmy nasze rozwiązania magazynów w energetyce zawodowej dla takich Klientów jak innogy, Tauron, PKP Energetyka i PGE Energia Odnawialna. Teraz poszerzamy naszą ofertę o magazyny dla prosumentów – mówi dr Bartłomiej Kras, Prezes Zarządu ICPT S.A.

FONA 600

Rodzina magazynów FONA ENERGY to w całości polski, certyfikowany, prosty w montażu i bezobsługowy magazyn energii, zaprojektowany do współpracy z odnawialnymi źródłami energii, w tym z fotowoltaiką. Magazyn charakteryzuje się wysoką niezawodnością, bardzo dobrymi parametrami technicznymi, długą żywotnością oraz łatwą rozbudową ze względu na modułową konstrukcję. Bardzo prosto można go zintegrować z domową instalacją fotowoltaiczną. Wybór naszej baterii zwiększa niezależność energetyczną, a jednocześnie wspiera światowy trend w zachowaniu neutralności ekologicznej.

Domowe magazyny energii pozwalają gromadzić i przechowywać nadwyżki bez strat i bez kosztów. Posiadacz magazynu energii ma dostęp do zasilania nawet jeśli pojawiają się u niego przerwy w dostawie energii. Instalacja fotowoltaiczna wraz z naszym magazynem energii może samodzielnie funkcjonować bez podłączenia do sieci publicznej. Wykorzystując instalację fotowoltaiczną i nasz magazyn energii dbamy o środowisko naturalne bowiem zmagazynowana energia została wytworzona ekologicznie – bez udziału paliw kopalnych. Z naszego magazynu można też ładować samochody elektryczne.

Oferujemy w pełni dojrzały niezawodny i bezpieczny produkt oparty o polskie technologie. Dlatego nie obawiamy się konkurencji krajowej i zagranicznej. W rozwój naszej technologii inwestujemy z powodzeniem od 15 lat. Dzisiaj jest wykorzystywana na całym świecie – mówi Ireneusz Konarski, kierownik produktu ESS.

 

©Artykuł sponsorowany