Breaking news
Wojciech Krawczyk Pełnomocnikiem do spraw bezpieczeństwa energetycznego.

EDP Renewables ogłosił zakończenie budowy i oddanie do użytku farmy wiatrowej Harvest Ridge o mocy zainstalowanej 200 MW, która wytwarza czystą energię w hrabstwie Douglas.

freeimageHarvest Ridge oraz sześć pozostałych farm wiatrowych EDPR w stanie Illinois łącznie wytwarzają czystą energię wystarczającą na pokrycie rocznego zapotrzebowania ok. 412 tys. średnich gospodarstw domowych w tym stanie.

Farma wiatrowa Harvest Ridge przyniesie liczne korzyści hrabstwu Douglas i lokalnej społeczności. Oprócz wzmocnienia gospodarki lokalnej, wspomoże ochronę środowiska naturalnego, dzięki temu, że pozwoli zmniejszyć zużycie wody o 355 mln galonów rocznie, a także zastąpi emisje dwutlenku węgla z elektrowni opalanych paliwami kopalnymi, które stanowią istotny czynnik powodujący zmiany klimatu. W ciągu nadchodzących miesięcy, w obrębie działającej farmy, która będzie produkować czystą energię, zostaną przeprowadzone prace związane z naprawą dróg lokalnych i rekultywacją gruntów. Przy budowie farmy wiatrowej zatrudniono dziesiątki podwykonawców, w tym liczne lokalne firmy.

Na podstawie długoterminowych umów sprzedaży energii (PPA) Wabash Valley Power Alliance (WVPA), Walmart i prywatny odbiorca zabezpieczyli odpowiednio 100 MW, 50 MW i 50 MW z mocy zainstalowanej farmy wiatrowej.

EDP Renewables jest największym właścicielem i operatorem farm wiatrowych w stanie Illinois (USA) z aktywami o łącznej mocy zainstalowanej 1201 MW. Oprócz FW Harvest Ridge, do EDPR należą także farmy: Bright Stalk o mocy 205 MW w hrabstwie McLean, Rail Splitter o mocy 100 MW w hrabstwach Tazewell i Logan, Top Crop o mocy 300 MW w hrabstwach LaSalle i Grundy, oraz Twin Groves o mocy 398 MW w hrabstwie McLean.

Posiadając 53 farmy wiatrowe, 8 słonecznych i siedem oddziałów regionalnych w Ameryce Północnej, EDPR zbudowało portfolio przekraczające 7,5 GW, z czego 7,2 GW jest oddanych do eksploatacji.

 

Źródło: qacommunications.com, fot.: freeimage / John Nyberg