Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected].

Transformacja energetyczna wymaga inteligentnych sieci elektrycznych. EM-Power Europe pokazuje, w jaki sposób można wdrożyć takie inteligentne sieci.

 

emMoc słońca i energia wiatru są dla nas dostępne bezpłatnie i w nieskończonej ilości – jednak nie zawsze, bez planu i rzadko z taką samą mocą. Ponadto elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne o różnej mocy są rozproszone po całym kontynencie. Tradycyjne sieci elektroenergetyczne nie są przystosowane do takich wyzwań. Potrzebne są uniwersalne, inteligentne sieci (Smart Grid), które skutecznie integrują ulotne wymienne ilości energii w systemie oraz umożliwiają wyrównanie między podażą i popytem.

 

Targi EM-Power Europe

Specjalistyczne targi EM-Power Europe odbędą się w dniach 11-13 maja 2022 r. w Monachium. Głównym tematem targów są sieci przyszłości i inteligentne zarządzanie energią. Na największej europejskiej platformie gospodarki energetycznej około 1450 wystawców zaprezentuje swoje nowości związane z energią słoneczną, akumulatorami, elektromobilnością i inteligentnymi sieciami. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się, jakie istnieją rozwiązania technologiczne mające na celu włączenie energii odnawialnych w sieć energetyczną.

EM-Power Europe to jedne z targów The Smarter E Europe.

 

Konferencje EM-Power Europe

W dniach 10 i 11 maja 2022 r. w Internationale Congress Center w Monachium (ICM) odbędą się także konferencje EM-Power Europe, w ramach których specjaliści omówią wyzwania i szanse związane z integracją energii odnawialnych w sieci elektrycznej przyszłości. Wielu prelegentów reprezentuje międzynarodowe przedsiębiorstwa energetyczne. Dzięki swojemu doświadczeniu praktycznemu przedstawią podgląd na różne kwestie problematyczne w Europie i sposoby ich rozwiązania.

W pierwszym dniu konferencji eksperci wyjaśnią, na czym polega połączenie prywatnych i przemysłowych systemów słonecznych i akumulacyjnych oraz pojazdów elektrycznych z siecią inteligentną.

W drugim dniu główną rolę odegrają nowi gracze rynkowi, ewolucja cyfrowa sieci, usługi elastyczne oraz równowaga sieci.

 

Forum EM-Power

Podczas forum EM-Power przekazana zostanie wiedza z pierwszej ręki. Forum odbędzie się w trakcie targów i jest bezpłatne dla gości targów. Wyznaczeni specjaliści zaprezentują tam swoje rozwiązania praktyczne lub poinformują o najnowszych osiągnięciach z zakresu inteligentnych pomiarów, elastyczności popytu lub neutralności klimatycznej. Szczególnie przyszłościowe projekty zaprezentują zdobywcy nagrody The Smarter E Award.

 

Więcej o wydarzeniu: www.em-power.eu.

 

Źródło: solarpromotion.com