Breaking news
Ruszyliśmy z nową wersją portalu Smart-Grids.pl. ZAPRASZAMY do zapisywania się na nasz Newsletter!

Już za miesiąc w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER. Prace nad targami trwają intensywnie, ale już dzisiaj możemy podzielić się z Państwem kilkoma szczegółami.

Po pierwsze – konferencje

Uzupełnianiem oferty wystawienniczej będzie program wydarzeń towarzyszących, który w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie. W licznych konferencjach, debatach i spotkaniach udział wezmą najważniejsi specjaliści z branży energetycznej z Polski oraz zagranicy. Integralną częścią targów EXPOPOWER stało się współorganizowane z Wojewodą Wielkopolskim oraz ENEA Operator „Forum Innowacyjnej Energetyki #ENERGINN 2.0”. Forum jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tematyką związaną z przyszłością energetyki polskiej oraz rozwojem innowacyjności w tej gałęzi przemysłu. Będzie ono okazją do merytorycznej dyskusji nad aktualnymi wyzwaniami branży. Forum to doskonałe miejsce rozmów dla samorządowców, środowisk naukowych i przedstawicieli szeroko pojętej energetyki.

W ramach targów EXPOPOWER odbędzie się także konferencja poświęcona tematyce związanej z wodorem. „Meet Hydrogen: H2 Wielkopolska” to 1-dniowa konferencja, która daje doskonałą okazję, by zgłębić temat zastosowania wodoru w Polsce i na świecie. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej o tym, jak obecnie wyglądają badania związane z pozyskiwaniem wodoru, a także ocenić perspektywy biznesowe i ekologiczne związane z komercyjnym zastosowaniem wodoru w gospodarce. Organizatorem konferencji jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz SnowDog.

Oddział Poznański Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zapraszają na XVII Konferencję Naukowo-Techniczną z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia” n.t. „Stacje Elektroenergetyczne 2019”, a także X Konferencję Naukowo-Techniczną z cyklu „Energooszczędność w oświetleniu” n.t. „Technika świetlna 2019”.

Po drugie – wydarzenia specjalne

Podczas targów Enea Operator organizuje pokazy prac pod napięciem oraz pokazy ratownictwa medycznego związanego z wypadkami w branży energetycznej. Zachęceni ubiegłorocznym sukcesem (ponad 1400 osób zwiedzających z Grupy Enea) również w tym roku Enea Operator we współpracy z Grupą MTP umożliwią przyjazd zorganizowanych grup profesjonalnych zwiedzających.  

Po raz drugi podczas targów EXPOPOWER zostanie uruchomiona strefa edukacyjna przygotowana przez Enea Operator. Co czeka uczniów odwiedzających strefę? Odwiedzających czekać będą doświadczenia naukowe, energetyczne ciekawostki oraz pokazy ratownictwa przedmedycznego. Dodatkowo w strefie edukacyjnej targów Enea Operator zaprezentuje zakres i plan wdrożeń technologii RFID służącej do znakowania majątku sieciowego, którą spółka wdraża jako pierwsza firma w Polsce.

Po trzecie – bezpłatne zaproszenie

W tym roku wstęp na targi EXPOPOWER dla wszystkich zwiedzających jest bezpłatny. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymaniem bezpłatnego zaproszenie na targi EXPOPOWER prosimy o przesłanie maila do Opiekuna Zwiedzających na adres [email protected]pl w tytule wpisując CHCĘ OTRZYMAĆ BEZPŁATNE ZAPROSZENIE. Opiekun skontaktuje się z Państwem i prześle bezpłatne zaproszenie.