Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected].

PGE Dystrybucja rozpoczęła budowę największego w swojej historii przyłącza sieciowego, o mocy 240 MW w pierwszym etapie inwestycji, które zapewni możliwość realizacji nowych inwestycji w Strategicznym Parku Inwestycyjnym Euro-Park Stalowa Wola.

 

freeimage_Ivan_ProleStabilne i bezpieczne dostawy energii dla firm

Realizowana przez PGE Dystrybucja inwestycja to efekt porozumienia z 15 listopada 2021 r. o współpracy w zakresie zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej na potrzeby EURO-PARKU. Sygnatariuszami Porozumienia byli PGE Dystrybucja, Miasto Stalowa Wola oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na koniec 2023 r.

- To pierwsza z serii inwestycji, które zapewnią stabilne i bezpieczne dostawy energii dla firm zlokalizowanych w Strategicznym Parku Inwestycyjnym Euro-Park Stalowa Wola. Zapotrzebowanie inwestorów na dostawy energii zidentyfikowane zostało na poziomie 500 MW do grudnia 2027 roku i 1500 MW do 2030 roku. Zapewnienie odpowiedniej ilości mocy przyczyni się do rozwoju strefy ekonomicznej i stworzenia docelowo tysięcy miejsc pracy – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

 

Strategiczny Park Inwestycyjny Euro-Park Stalowa Wola

Strategiczny Park Inwestycyjny Euro-Park Stalowa Wola to teren o powierzchni 1 tys. ha, który został przeznaczony pod inwestycje przemysłowe związane ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem nowoczesnych technologii w dziedzinie energii, elektromobilności, transportu, technologii wodorowej, lotnictwa czy motoryzacji.

 

Źródło: gkpge.pl; fot.: freeimage / Ivan Prole