Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected]

Enira.SDE to konsola dyspozytorska uzupełniająca usługi łączności w systemie TETRA. Nowy produkt zaprezentował właśnie Enspirion, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN.

 

energaKoncepcja nowej konsoli powstała w Enspirionie. Urządzenie różni się od podobnych dostępnych na rynku tym, że do sprawnego działania nie potrzebuje połączenia transmisyjnego IP – wystarczy zasięg w systemie TETRA. Obniża to znacząco koszty wdrożenia oraz zmniejsza możliwość awarii, która może wystąpić na łączu transmisyjnym.

Konsola Enira.SDE posiada podstawowe funkcje takie jak:

  • nasłuchiwanie wielu grup komunikacyjnych,
  • odbiór wywołań alarmowych,
  • wykonywanie i odbiór wywołań w grupach,
  • wykonywanie i odbiór połączeń indywidualnych,
  • lokalizowanie radiotelefonów za pomocą GPS i wyświetlanie ich pozycji na mapie,
  • obsługa wiadomości tekstowych.

 

Odpowiedź na oczekiwania klientów

Swoim nowym rozwiązaniem Enspirion wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Przede wszystkim, dzięki autorskiemu oprogramowaniu, spółka ma możliwości rozwoju produktu i kształtowania go w kierunku konkretnych oczekiwań korzystających z niego podmiotów. Całkowite koszty zakupu i utrzymania konsoli Enira.SDE, po wyeliminowaniu potrzeby podłączenia łączy teletransmisyjnych, stają się przystępne cenowo dla klientów.

 

Prezentacja nowego urządzenia

Konsola została zaprezentowana klientom po raz pierwszy 24 listopada 2022 r. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele spółek obsługujących transport publiczny oraz morski, branży energetycznej czy ciepłowniczej. Nie zabrakło też aktualnych klientów usługi łączności dyspozytorskiej TETRA od Enspiriona – przedstawicieli Polskich Sieciach Elektroenergetycznych (PSE) czy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Goście, poza udziałem w prezentacjach, mieli możliwość fizycznego zapoznania się z produktem – Enspirion przygotował stanowisko dyspozytorskie, na których można było wczuć się w rolę dyspozytora i przetestować funkcjonalności Eniry.

***

Enspirion wchodzi w skład Grupy ORLEN. Portfolio produktowe spółki obejmuje dwie usługi:

  • DSR – usługa redukcji zapotrzebowania na moc, gdzie spółka aktualnie jest liderem na rynku
  • Usługa Łączności Dyspozytorskiej – usługa komercyjnego udostępniania cyfrowej łączności dyspozytorskiej w standardzie TETRA

Celem Enspiriona w obszarze Usług Telekomunikacyjnych jest utrzymanie oraz rozwój pozycji krajowego lidera usług operatorskich dla Łączności Dyspozytorskiej. Enspirion, będąc w skali kraju prekursorem komercyjnego świadczenia usług łączności krytycznej, posiada potencjał ich świadczenia na obszarze całej Polski. Wykorzystując nabyte już kompetencje, Enspirion może świadczyć usługi operatorskie Łączności Dyspozytorskiej wszystkim podmiotom strategicznym dla bezpieczeństwa kraju, jak również kluczowych gałęzi przemysłu.

 

Źródło: media.energa.pl