Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected].

SPACE, jednoszeregowy tracker słoneczny z szerokim zakresem kąta obrotu, może osiągać długość 240 m.

 

antaiOszczędność kosztów instalacji

Antaisolar, producent systemów montażowych dla całego łańcucha dostaw w branży fotowoltaicznej, uczcił 15. rocznicę powstania firmy premierą najnowszego trackera słonecznego SPACE, która odbyła się podczas targów SNEC. SPACE, reklamowany pod hasłem „Niepowtarzalność, inteligencja, wydajność, nieskończoność”, to najdłuższy na świecie jednorzędowy niezależny jednoosiowy system nadążny, który można wydłużyć do ponad 4 odcinków na maksymalną długość 240 m. Zapewnia on oszczędność kosztów systemu montażowego instalacji fotowoltaicznej na poziomie nawet 18%. Tym samym jest to optymalne rozwiązanie dla dużych elektrowni słonecznych położonych na płaskim terenie, wykazujące się lepszym przystosowaniem do pracy robotów czyszczących.

- Na początkowym etapie prac badawczo-rozwojowych nad SPACE Antaisolar zwracała uwagę na trend stosowania popularnych modułów wielkogabarytowych. Wszystkie trackery słoneczne Antaisolar przeszły przeprowadzony przez firmę CPP test wytrzymałości na wiatr. Zalicza się do nich również SPACE - powiedziała Amy Kou, wiceprezes Antaisolar.

 

>> Zobacz, jak działa największy na świecie
tracker słoneczny <<

 

Najważniejsze elementów nowego trackera

  1. Niepowtarzalny napęd wielopunktowy - Przeszedł testy wytrzymałościowe przeprowadzone przez CPP oraz kilka innych badań technicznych, otrzymując odpowiednie certyfikaty. Stanowi skuteczne rozwiązanie problemu niestabilności w skrajnych warunkach pogodowych.
  2. Wyjątkowy napęd z elektryczną synchronizacją - Dzięki zastosowanej elektrycznej synchronizacji wyeliminowano drążek przekładniowy. Napęd jest łatwy w montażu, wygodny w konserwacji i odporny na zużycie, co skutecznie ogranicza koszty pracy.
  3. Jedyny w swoim rodzaju silnik bezszczotkowy (BLDC) - Pierwszy w branży silnik bezszczotkowy, którego okres użytkowania bez konieczności konserwacji wynosi ponad 30 lat.
  4. Sztuczna inteligencja w trybie nadążnym - Analiza dużych zbiorów danych na temat warunków atmosferycznych, ukształtowania terenu, rozproszenia światła w połączeniu z głębokim uczeniem maszynowym zapewnia optymalną ścieżkę nadążną, zwiększając ilość wytwarzanej mocy o 10% w porównaniu do tradycyjnych trackerów.
  5. System monitorowania eksploatacji i konserwacji ANTAI SPACE CLOUD - Działający w chmurze system monitorowania zapewnia globalne monitorowanie zarówno w zakresie eksploatacji i konserwacji, jak i zabezpieczeń systemu.
  6. Inteligentne uruchamianie - Dzięki inteligentnemu uruchamianiu system ANTAI można szybko zlokalizować i uruchomić poprzez zeskanowanie kodu QR na smartfonie.

 

Źródło informacji: PR Newswire