Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected]

Oddziaływanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności elektrowni fotowoltaicznych (PV) na pracę sieci elektroenergetycznej będzie tematem tegorocznego Pikniku OZE. Spotkanie będzie dotyczyło również gotowości elementów instalacji fotowoltaicznych do współpracy z siecią na warunkach wynikających z sukcesywnie wprowadzanych do obowiązywania właściwych Kodeksów Sieci.

 

ozeTesty i seminarium w ramach Pikniku OZE

Piknik OZE 2021 składa się z części seminaryjnej oraz części eksperymentalnej, która dotyczy badań falowników dedykowanych prosumenckim instalacjom fotowoltaicznym.

Porównawcze testy inwerterów jedno- i trójfazowych, prowadzone w ramach Pikniku OZE, obejmują urządzenia o mocach jednostkowych nie większych niż 6 kWp, oferowane przez obecnych na polskim rynku producentów i dostawców tych urządzeń. Badania prowadzone są m.in. w zakresie sprawności elektrycznej oraz warunków technicznych regulujących współpracę mikroinstalacji z elektroenergetyczną siecią.

Podczas seminarium online zaprezentowane zostaną kluczowe zagadnienia związane z wpływem energetyki rozproszonej na proces kształtowania elektroenergetycznego systemu dystrybucyjnego oraz wstępne wyniki prowadzonych badań.

 

Udział w wydarzeniu

Zapraszamy do udziału w seminarium online, które odbędzie się 16 czerwca w godz. 10.00-14:00.

Szczegóły wydarzenia: https://www.tauron-dystrybucja.pl/piknik-oze.

Rejestracja na seminarium: https://app.evenea.pl/event/piknikOZE/

 

Organizatorzy

Organizatorami Pikniku OZE są TAURON Dystrybucja oraz uczelnie współpracujące z firmą w ramach Rady Naukowej - Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Wrocławska, Politechnika Śląska, Politechnika Opolska oraz Politechnika Częstochowska.