Breaking news
Guidehouse: 10 krajów, które znalazło się w 1Q22 w czołówce w magazynowaniu energii: USA, Chiny, Australia, Indie, Japonia, Hiszpania, Niemcy, Brazylia, Wielka Brytania i Francja.

Trwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Ze względu na duże zainteresowanie i prośby samorządów termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony do 30 lipca 2021 r.

 

peDuże zainteresowanie konkursem

- Ze względu na liczne pytania i duże zainteresowanie wśród samorządów Kapituła Konkursu podjęła decyzję o przedłużeniu terminu naboru. Zgłoszenia przyjmujemy jeszcze przez dwa tygodnie tj. do 30 lipca br. W konkursie zostaną nagrodzone najbardziej innowacyjne rozwiązania, dlatego zależy nam na tym, by nagrody – poza tym, że są użyteczne i wartościowe - były również innowacyjne - mówi dr hab. Mariusz Ruszel, profesor PRz oraz prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza.

Nabór trwa jeszcze przez 2 tygodnie, do 30 lipca 2021 r. Szczegółowe informacje o Konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy, regulamin, terminy oraz dane kontaktowe, znajdują się na stronie internetowej: www.instytutpe.pl/konkursJST

Celem Ogólnopolskiego Konkursu dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd jest wyłonienie oraz nagrodzenie gmin najbardziej zaangażowanych w modernizację sektora energii, wpisujących się poprzez to w realizację założeń krajowej i unijnej polityki energetyczno-klimatycznej, w tym także w prowadzenie zrównoważonej transformacji energetycznej na poziomie lokalnym.

 

Atrakcyjne nagrody

Kapituła konkursowa składa się z doświadczonych ekspertów z branży. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpią podczas VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się w dniach 13-14 września 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Na laureatów Konkursu czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Spółkę ML System. Jest to inteligentna wiata przystankowa, ławka fotowoltaiczna oraz smart pylon wyposażony w elektroniczną tablicę zmiennej treści, na której można wyświetlać ważne informacje dla pasażerów, np. rozkład jazdy. Oczywiście spółka zapewni także zainstalowanie swoich urządzeń.

 

Kategorie konkursu

I. Inwestycja Roku - transport i budownictwo,
II. Akcja Społeczna Roku - podnoszenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie efektywności energetycznej,
III. Innowacja Roku - nowatorstwo energetyczne w skali samorządu.

 

Sponsorzy i Partnerzy Konkursu

ML System S.A. (Główny Partner), PKN Orlen S.A. (Główny Partner) oraz Polska Spółka Gazownictwa (Srebrny Partner).

 

Patronat honorowy

Ministra Klimatu i Środowiska, Marszałka Województwa Łódzkiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Marszałka Województwa Śląskiego.

 

Źródło: instytutpe.pl