Breaking news
Wojciech Krawczyk Pełnomocnikiem do spraw bezpieczeństwa energetycznego.

 

Spółki z Grupy Asseco rozpoczynają realizację nowych międzynarodowych projektów w sektorze energetyki. Hiszpańska Tecsisa podpisała umowę na rozszerzenie dotychczasowej współpracy z Enel, a Asseco Litwa rozpoczyna współpracę z lgnitis (Lietuvos Energija).

canvaHiszpańska spółka Tecsisa dołączyła do Grupy Asseco w 2019 r. Dostarcza kompleksowe oprogramowanie dla producentów i sprzedawców energii elektrycznej w wielu krajach. Jest obecna m.in. w Hiszpanii i Ameryce Południowej – Meksyku, Gwatemali, Peru, Argentynie. Swoją chmurowe rozwiązanie Big Data zaprojektowanym specjalnie dla sektora utilities, wdrożyła już w globalnym koncernie energetycznym Enel. To jeden z największych podmiotów sektora utilities oraz największy na świecie producent energii ze źródeł odnawialnych. Działa w 33 krajach na 5 kontynentach.

- Z Grupą Enel pracujemy od lat, a teraz poszerzymy współpracę o nowe kraje takie jak: Chile, Panamę i Kolumbię. Platformę Kommodo dostarczamy w modelu Saas (Software as a Service), co pozwala osiągać naszym klientom wyższą sprawność operacyjną przy jednoczesnym obniżeniu kosztów działalności – powiedział Victor Ruiz, Prezes Zarządu, Tecsisa.

Asseco umacnia swoją pozycję w sektorze energetyki również w Europie Wschodniej. Po wygranym przetargu, Asseco Litwa podpisało umowę na utrzymanie i rozwój systemu bilingowego, działającego w państwowej grupie energetycznej lgnitis (Lietuvos Energija). Ponadto przystąpiło do toczącego się postepowania na budowę nowego bilingu. Litewski koncern jest obecny w 4 krajach: Litwie, Łotwie, Estonii i Polsce.

- Grupa Asseco konsekwentnie prowadzi ekspansję w sektorze utilities na międzynarodowych rynkach i umacnia kompetencje eksperckie w obszarze systemów klasy CIS, usprawniających sprzedaż, rozliczenia i obsługę klienta. Stawiamy na funkcjonalne rozwiązania, które elastycznie skalują się oraz reagują na nowe wymagania biznesowo-operacyjne i techniczne. To jedne z głównych wyzwań, przed którymi stoją obecnie firmy energetyczne oraz użyteczności publicznej – powiedział Paweł Piwowar, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland.

 

Źródło: Asseco, fot. canva